A może studia w Wielkiej Brytanii?

26 października 2015

Dla uczniów klas czwartych koniec szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, studniówka i zakończenie roku szkolnego… Później już „tylko” matura … Cóż, tak czy inaczej, do maja terminarz czwartoklasiści mają dość mocno wypełniony. A co potem? Potem nadejdzie pora na ważne życiowe decyzje…

Jednak żeby móc dokonać trafnego wyboru trzeba poznać możliwości. Jedną z nich jest studiowanie. Dlatego gościliśmy dziś w naszej szkole Pana Michała Krawczyka, który skończył studia na University College Birmingham w Wielkiej Brytanii na kierunku Turystyka i Rekreacja. Podczas spotkania Pan Michał podzielił się z nami doświadczeniem jakie zdobył studiując w Anglii. Mówił nie tylko o kierunkach, jakie można studiować, ale również udzielał praktycznych wskazówek dotyczących życia i studiowania w Wielkiej Brytanii. Nie pominął też bardzo istotnych w studiowaniu kwestii finansowych.

Osoby, które nie uczestniczyły w spotkaniu mogą zajrzeć na przygotowaną przez Pana Michała stronę www promującą naukę w Wielkiej Brytanii www.naukawanglii.pl Czytamy na niej „Jeśli lubisz wyzwania, jeśli chcesz rozwiązywać praktyczne case studies, jeśli chcesz, aby studia przygotowały Cię do pracy w zawodzie to wtedy jest to coś dla Ciebie. (…) Studia w Anglii nauczą Cię otwartości, tolerancji, nauczą Cię pracować w zespole oraz dzięki programowi nauczania nastawionemu na praktykę dużo lepiej przygotują Cię do pracy zawodowej. Jednak to Ty sam musisz sobie znaleźć pracę i nikt tego za Ciebie nie zrobi.” (http://www.naukawanglii.pl/dlaczego-warto/)

Drodzy Maturzyści, możliwości na Was czekają trzeba tylko je poznać, przymierzyć do siebie i dokonać wyboru. Dlatego życzymy Wam samych trafnych wyborów!