Dyscyplina mundurowa w liniach lotniczych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 października 2020

W  dniu 22.10.2020r. o godzinie 20:00 na stronie Kadr Turystyki miał miejsce webinar o dyscyplinach mundurowych w liniach lotniczych. Webinar prowadziła Pani, która pracuje jako stewardessa.

Podczas webinaru zostały poruszone tematy, które są bardzo pomocne dla przyszłych stewardess. Można było się dowiedzieć jakie uniformy i w jakich kolorach obowiązują w określonych liniach lotniczych, co wchodzi w skład uniformu stewardessy oraz jaką długość powinny mieć ich spódnice.

Na webinarze poznaliśmy również jaka jest różnica pomiędzy nakryciem głowy stewardessy, czym różni się toczek od furażerki. Dowiedzieliśmy się też, jakie są wytyczne dotyczące obuwia stewardess, które obowiązuje noszenie buty na obcasie (słupku) wynoszącym 2-8 cm wysokości.

Ważną kwestia było omówienie zapasowych akcesoriów, które powinna mieć przy sobie stewardessa, m. in. dodatkową parę rajstop oraz dodatkowy uniform. Jeśli chodzi o włosy powinny być one spięte i w naturalnych odcieniach. Istotny w tej pracy jest również makijaż. Każda pracownica powinna mieć wykonany minimalny makijaż, zazwyczaj jest to podkład, tusz do rzęs oraz pomadka. Ważnym akcentem są również paznokcie. Każda ze stewardess musi mieć pomalowane paznokcie, jednak barwę oraz kształt narzuca przewoźnik. Biżuteria stewardess może być minimalistyczna, jednak w tej kwestii przewoźnik także narzuca, gdzie ta biżuteria może się znajdować i jak musi ona wyglądać.

Obowiązkowym elementem umundurowania stewardessy jest zegarek. Bez zegarka stewardessa nie wykonuje lotu. Jeśli nosimy okulary, zawsze musimy mieć zapasowa parę bądź soczewki, ale wyłącznie w naturalnym kolorze oczu. Jeśli chodzi o tatuaże, to zależy to od linii lotniczych. W niektórych mogą być one w niewidocznych miejscach, a w niektórych jest absolutny zakaz tatuaży.

Decydując się na pracę w zawodzie stewardessy, musimy mieć świadomość restrykcyjnych zasad, jakie obowiązują. Wynikają one z charakteru pracy wykonywanej w niecodziennych warunkach – w powietrzu, na pokładzie samolotu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie