VI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

2 grudnia 2019

Dnia 2 grudnia 2019 r. o godzinie 11:00 w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady pod hasłem "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

W Olimpiadzie wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskały trzy ekonomistki z klasy 3 Te/h: Karina Kłeczek, Martyna Kuśnierczyk i Paula Sówka, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim Olimpiady.

Trzymamy kciuki za dziewczyny

Olimpiadę poprzedził cykl „Lekcji z ZUS” podczas których uczniowie mogli pozyskać wiedzę na temat zasad funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, genezy oraz praw i obowiązków zarówno osób ubezpieczonych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.