Bankowcy dla Edukacji

2 grudnia 2019

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”.

Ekonomiści z naszej szkoły z klas 3 i 4 wzięli udział w dwóch wykładach w ramach tego projektu, prowadzonych przez przedstawiciela NBP.

Celem pierwszego wykładu pt. „Rynek finansowy - zaufanie w biznesie”
było wzbudzenie postawy zaufania do systemu nadzoru nad rynkiem finansowym w Polsce oraz przybliżenie zagadnień związanych z ryzykiem inwestycyjnym.

Drugi wykład „Mądre inwestowanie” dotyczyłzależności pomiędzy ryzykiem i zyskiem. Uczniowie poznali podstawowe zasady mądrego inwestowania: reinwestycję i dywersyfikację.