IX konkurs„Moje pasje kulinarne”

23 kwietnia 2024

23 kwietnia 2024r. już po raz IX odbył się szkolny konkurs „Moje pasje kulinarne”. Tegoroczną tematyką były kwiaty i zioła w kuchni.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować danie, w którym zioła i/lub kwiaty odgrywały kluczową rolę w smaku, prezentacji lub obu tych elementach. Mogły to być zarówno dania główne, przystawki, desery czy napoje - ograniczała ich jedynie wyobraźnia i umiejętności kulinarnego rzemiosła.

Oceniana była nie tylko jakość smaku potrawy, ale również oryginalność pomysłu, zręczność w przygotowaniu, kreatywność w zestawianiu składników oraz estetyka podania. Do konkursu stanęło dwoje uczniów: Jakub Klimczyk z klasy 4PG oraz Maciej Kondoszek z klasy 1 a PG, co sprawiło, że atmosfera była pełna pasji, rywalizacji i entuzjazmu.

Jakub przygotował ravioli nadziewane serem ricotta z płynnym żółtkiem, a Maciej foccacie ze szparagami podawaną z sosem tzatziki i do tego herbatę z ziół ze swojego ogrodu.

Gratulacje dla obu uczniów za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie "Moje pasje kulinarne"! To naprawdę imponujące osiągnięcie, które potwierdza ich talent, zaangażowanie i umiejętności kulinarnego rzemiosła.

Relację z konkursu można zobaczyć pod linkiem https://jaw.pl/2024/04/konkurs-kulinarny-w-zsp-nr-4-w-jaworznie/

Zapraszamy na przyszłoroczną jubileuszową X edycję szkolnego konkursu gastronomicznego.