Konkurs kulinarny „Szef dla młodych talentów

26 września 2023

W dniu 25 września 2023 r. w naszej szkole odbył się jeden z pięciu konkursów organizowanych przez Akademię Inspiracji Makro w ramach programu „Szef dla młodych talentów” dla uczniów uczących się w klasach 3 i 4 o profilu gastronomicznym.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Bagieński z klasy 4 Pg, który przygotował autorskie danie, składające się z:

-  filetu z suma afrykańskiego, polanego palonym masłem, posypanym wiórkami z korzenia chrzanu i skórki z cytryny,

- z sosem z korniszonów i kaparów,

- z puree z ziemniaków, kalarepy i baby szpinaku wraz

- z puree z buraka i gorczycy w postaci musztardy francuskiej oraz

- glazurowanej dyni i gruszki posypanych kruszonką z piernika.

Członkowie jury byli zachwyceni smakiem i kolorystyką dania Kuby oraz doborem składników jesiennych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu konkursu w załączonym linku:

Jesteśmy dumni z naszego ucznia, który reprezentował naszą szkołę w tak elitarnym konkursie gastronomicznym.