Lepsze? Gorsze? A może po prostu Inne!!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 lutego 2016

Ostatnie dni przed feriami to aktywny czas dla Szkolnego Klubu Wolontariatu ZSP4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie. Pracy bardzo wiele, a wszystko za sprawą przygotowań do kampanii społecznej, która wpisuje się w plan gry Polichrom, której organizatorem jest Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic.

Kampania nosi tytuł: „Liceum v Technikum- stop stereotypom i mowie nienawiści”.

Jej celem jest ukazanie wartości poszczególnych szkół, wskazanie, że każda z nich może prowadzić do tego samego celu, jakim jest wykształcenie oraz podjęcie pracy. 

W dobie dzisiejszej „walki o ucznia” chcieliśmy zwrócić uwagę na wyraźnie widoczną dziś wśród młodzieży ale także dorosłych tendencję do wywyższania, faworyzowania lub umniejszania roli którejkolwiek ze szkół. 

Pragniemy ukazać, że każda z tych szkół ma szanse dać młodemu człowiekowi dobry start w przyszłość, z żadna nie jest gorsza ani lepsza, są po prostu inne. Wybór należy do młodych, którzy planują swoją przyszłość.  Nasze przesłanie jest jasne: stop stereotypom, stop dyskryminacji, mowie nienawiści i wzajemnemu obrażaniu. Szanujmy swoje wybory i dbajmy o własny rozwój, wspierajmy się i szukajmy tego, co łączy , a nie dzieli.

Z pozdrowieniami 

Szkolny Klub Wolontariatu  ZSP 4 w Jaworznie

Zobaczcie nasz film pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/0B0q0bC-9Jsd5NkVzcGNpSU1ORkU/view?usp=sharing

Galeria

  • Powiększ zdjęcie