Polichrom- Misja I- czyli jak Wolontariusze ZSP4 piekli pierniki na Wigilię dla Samotnych w Katowicach

22 grudnia 2022

Jak pachnie radość dzielenia się?
Dla nas przed świętami miała zapach pierników. Mamy nadzieję, że Uczestnicy Wigilii dla Samotnych organizowanej przez Fundację Wolne Miejsce poczuli ten zapach, a później smak, dzięki zaangażowaniu wielu osób w naszą akcję "Piernicz z nami".

W szkole zaangażowane klasy o profilu gastronomicznym wraz z nauczycielam wolontariusze, absolwenci dostarczali piękne pierniki wraz z życzeniami
Poza murami szkoły akcję wsparli znajomi, przyjaciele a także przedszkolaki z PM nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi.

Piękne i pyszne pierniki to tylko dodatek do wspaniałego wydarzenia jakim była Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach. Wiemy jednak, że każdy gest jest ważny, cenny, gdy płynie z serca i dlatego cieszymy się,  że mogliśmy jako Szkolny Klub Wolontariatu zainicjować tą akcję.

Niech zapach pierników przypomina nam, ile dobra jest w małych prostych gestach.

Nasza akcja była także elementem grywalizacji #zagrajwwolontariat , #polichrom
Cieszymy się, że możemy brać udział w szerzeniu dobra wraz z Klubami Wolontariatu z woj. śląskiego .