Grali w mistrzostwach Jaworzna w badmintonie. Najlepszy Mateusz Śliwiński.

4 grudnia 2015

Badminton staje się coraz popularniejszy w Jaworznie. W piątek w hali Via Sport zorganizowano Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie. Łącznie do boju stanęło ponad 20 osób. Rywalizowano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zwyciężyła Karolina Siodłak z I LO, drugie miejsce zajęła Marta Stachura (również I LO), a trzecie Oliwia Golba z III LO. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Śliwiński z ZSP 4, na drugim stopniu podium uplasował się Mikołaj Kiełbasa z III LO, a na trzecim Szymon Siewniak z I LO. W klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące, drugie miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Wśród chłopców najlepsi byli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, którzy wyprzedzili kolejno: I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Zawody były dotowane przez Urząd Miejski z programu „Uczniowie na start – VIII edycja”.