Oczy i proces widzenia

Uczniowie klasy 1 bTg wraz z opiekunami Panią Marzeną Musiał i Panem Łukaszem Waśko uczestniczyli w 11. Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Najważniejszy cel, jaki realizowany jest w ramach tego festiwalu, to przełamywanie hermetycznego języka i środowiska nauki, pokazanie, że nauka może być przyjemna, pożyteczna, zrozumiała i dostępna dla każdego, jeśli tylko zostanie podana w odpowiedni sposób.

Uczniowie brali udział w wykładzie pt. „Oczy i proces widzenia (widzenie) - oknem do ludzkiego potencjału“  autorstwa Prof. Roberto Kaplana - optometrysty, wykładowcy w College of Optometry przy Pacific University w Oregonie w USA.

Wykład był bardzo interesujący i ukazał nam nowe spojrzenie na oczy, które jak powiedział William Szekspir "Są zwierciadłem duszy". Dowiedzieliśmy się że proces widzenia posiadają zakodowane informacje, które mogą dać nam głębsze spojrzenie na ogromny indywidualny potencjał ludzki. Światło wpadające do oczu aktywuje poprzez interakcję mózgu i umysłu proces uznany jako widzenie. Te wzajemne relacje pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym postrzeganiem świata są największym możliwym dostępem do istoty widzenia. Warto dodać że pomimo anglojęzycznego wykładu nasi uczniowie doskonale zrozumieli przesłanie prof. Kaplana i teraz postarają się postrzegać otaczający nas świat w zupełnie innych kolorach.

Relację nadesłał Łukasz Waśko