Lekcje z ZUS

15 grudnia 2015

Już po raz drugi w naszej szkole ruszył projekt "Lekcje z ZUS". Młodzież z klas ekonomicznych II Te/h, IIITe/g oraz IV Te/g w ramach projektu wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielkami ZUS-u oraz w cyklu czterech warsztatów: Świadomy zawsze ubezpieczony, Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki, Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach oraz e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzieli się czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Finałem całej akcji było przystąpienie uczniów do Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych  pod hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ZUS”. Celem Konkursu jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W I etapie konkursu, wzięło udział 30 uczniów. Kryterium punktowe będące warunkiem przejścia do II etapu zaliczyło 18 uczniów, ale zgodnie z Regulaminem tylko trzech  może reprezentować szkołę stąd do II etapu z największą liczbą punktów przeszły uczennicez klasy II Te/h: Magdalena Małek, Wioletta Januszewska i Angelika Madej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.

Halina Migacz