Wirtualna restauracja i agencja eventowa

11 czerwca 2021

Za nami pierwszy rok zmagań z Symulacjami Branżowymi firmy REVAS. Uczniowie klasy III TG prowadzili wirtualną restaurację pod kierunkiem pani Kariny Gaj-Woźniak a klasa II PH prowadziła agencję eventową pod czujnym okiem pani Anny Skrzydłowskiej.

Branżowe Symulacje Branżowe to nowoczesne narzędzia dydaktyczne do uczenia przedsiębiorczości, zarządzania i przedmiotów zawodowych. Dzięki nim uczniowie mogą spojrzeć na biznes całościowo, ale przede wszystkim eksperymentować ze strategiami biznesowymi w środowisku wirtualnym. Korzystając z symulacji, uczniowie mają kontakt z realistycznymi dokumentami finansowymi, takimi jak książka przychodów i rozchodów, tabela amortyzacyjna, wyciągi bankowe, a rywalizacja między zespołami zwiększa zaangażowanie i motywację do nauki. Symulacja nie jest wyizolowana, odbywa się w warunkach konkurencji, czyli tak, jak w realnym świecie.

Wszystkie zespoły w ramach jednej gry walczą między sobą o klientów. Decyzje podejmowane przez jedną z wirtualnych firm mają wpływ na sytuację pozostałych udziałowców rynku, dzięki czemu każda gra jest ekscytująca i wciągająca. W tych symulowanych sytuacjach biznesowych, podobnie jak w życiu, nie ma jednej dobrej odpowiedzi i strategii działania, a każde symulacja jest inna w zależności od decyzji graczy, dlatego każda runda była inna, a wyniki zaskakiwały nawet najbardziej zaangażowanych graczy.