Spacer pamięci z miłością w tle

6 listopada 2020

#SzkołaPamięta, czyli jak Szkolny Klub Wolontariatu ZSP4 włącza się w akcję pamięci.

Wolontariusz to człowiek, który zawsze  w każdym czasie i miejscu potrafi dotrzec coś, w czym może pomóc.  W tym trudnym listopadowym czasie, jakże różnym od czasu przed pandemią, nie przestajemy pamiętać o innych. Dziś, gdy zdrowie seniorów jest szczególnie chronione i każde wyjście wiąże sie z ryzykiem,  wolontariusze ZSP nr 4 podczas samodzielnych spacerów skierowali swoje kroki na jaworznickie cmentarze , by na zapomnianych grobach zapalić znicze.  Bo dziś, choć nie możemy działać w większej grupie, to każdy z nas wciaż jest wolontariuszem i to się nie zmienia ...

A pamięć o tych, którzy odeszli, a być może dziś już są zapomniani, to wyraz naszego szacunku i kultywowania pięknych tradycji.