REZYDENCI Z ZSP 4

27 kwietnia 2017

19 kwietnia w ZSP 4 zorganizowano Dzień Turysty we współpracy z renomowanym biurem podróży Rainbow Tours S.A. Przedstawicielka biura zaprezentowała uczniom technikum obsługi turystycznej specyfikę pracy biura podróży działającego na tak wielu polach. Rainbow Tour zajmuje się bowiem organizacją wyjazdów indywidualnych, grupowych, turystyki kwalifikowanej, wypoczynkowej, zarówno w kraju jak i na całym świecie.

Obszerna część spotkania poświęcona była pracy pilota, rezydenta i animatora, bo właśnie te stanowiska pracy cieszą się największym zainteresowaniem.  Zawody te wymagają jednak świetnego przygotowania , wiedzy ogólnej i umiejętności dobrej komunikacji interpersonalnej. Animator to nie tylko człowiek od gier i zabaw, animator to doradca, pocieszyciel, opiekun a czasami i psycholog.

Przyszli pracownicy branży turystycznej wysłuchali też relacji z podróży do Japonii i Stanów Zjednoczonych. Uczniowie dowiedzieli się o zabytkach, atrakcjach turystycznych i przede wszystkim o obyczajowości mieszkańców tych dwóch egzotycznych, dla nas, i odmiennych kulturowo krajów. To właśnie znajomość kultury danego miejsca jest kluczem do sukcesu w pracy rezydenta, dla którego zmiana hotelu, to także często zmiana kraju a więc adaptacja do realiów życia w innej obyczajowości. Rezydent nie tylko zna i rozumie kulturę danego państwa, ale także potrafi z nią zapoznać turystów.

Oprócz warsztatów i wykładów przeprowadzonych w Dniu Turysty, była także dobra zabawa – rywalizacja o miano championa animacji, mistrza rezydentury i wirtuoza pilotażu.

PP