Dzień otwarty w Ekonomiku

26 marca 2015 odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. W tym dniu gimnazjaliści i ich rodzice mogli zwiedzić i zobaczyć naszą szkołę „ od kuchni”. Odwiedzili nas uczniowie z Jaworzna, Mysłowic i Chrzanowa. Przygotowaliśmy dla gości liczne atrakcje. Uczniowie z klas technikum hotelarskiego i technikum obsługi turystycznej zorganizowali prawdziwą recepcję, przygotowali pokaz strojów i kuchni narodowych, odbył się także pokaz sprzętu turystycznego.

Gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w „Salonie gier logicznych i matematycznych”, mogli sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas zabawy z karaoke, śpiewając największe przeboje światowe po angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Nasi uczniowie z technikum gastronomicznego przygotowali pokaz barmański, uczyli składania serwetek a zwiedzający mogli skosztować popcornu, waty cukrowej oraz czekolady z fontanny czekoladowej. Dodatkową atrakcją był pokaz kuchni molekularnej.