Pożegnanie maturzystów

(Po)żegnań czas nadszedł? Dla ponad 100 naszych Absolwentów w czwartek 23 kwietnia w godzinach popołudniowych klasy trzecie zorganizowały uroczystość pożegnania i zakończenia roku szkolnego. Impreza ta, zgodnie z wieloletnią i niespisaną tradycją, składała się z dwóch części: oficjalnej oraz artystycznej.

W części oficjalnej wygłosiła przemówienie Pani dyrektor Kinga Kubiak-Smoliło, pogratulowano osiągnięć najlepszym absolwentom, a także wręczono tytuł „Najlepszy w zawodzie”. W tym radosnym dniu podziękowano również rodzicom za wieloletnią i stałą współpracę z naszą placówką. Wyjątkowym, uzdolnionym i pracowitym uczniom wręczono dyplomy i pamiątki za pracę na rzecz szkoły, zawody sportowe, wolontariat oraz za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego. Ze strony Maturzystów padały słowa podziękowań o trosce, pracy i trudzie, które włożyliśmy wszyscy w osiągnięcie sukcesu edukacyjnego naszych już prawie Absolwentów. W tej części uroczystości Pani prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wręczyła najlepszej uczennicy Złoty Indeks WSB gwarantujący naukę na dowolnie wybranym kierunku studiów.

Część artystyczna była popisem umiejętności aktorsko-kabaretowych uczniów klas 3 te/g i 3 tg. Zabawnie i celnie przedstawili oni trudy, poświęcenia i starania jakie włożyli w naukę nasi czwartoklasiści, aby ukończyć szkołę. Wyjątkowo zapisał nam się w pamięci skecz z udziałem publiczności reprezentowanej przez Miłosza. Wiele radości i salw niekontrolowanego śmiechu dostarczyły nam nominacje do tradycyjnych już Jadwiń. Wszystkim nominowanym, „przegranym” i uhonorowanym tym tytułem serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za zorganizowanie tej fantastycznej uroczystość uczniom i wychowawcom klas trzecich! Wcale się nie żegnamy ani nie odchodzimy. Wszak już niedługo, coraz bliżej Matura. A i jeszcze w czerwcu nie raz zaglądniemy w mury naszej szkoły. Dlatego też nie mówimy good-bye, lecz see you soon.

PS. Świadectwa rozdano oczywiście 24. kwietnia w piątek

Relację nadesłała Ksymena Klimczak - Nowicka